«Ο αδερφός μου»: Συγκινεί η ταινία μικρού μήκους και δείχνει τι αντιμετωπίζουν τα άτομα με αναπηρία καθημερινά
![featured image](https://www.trelokouneli.gr/wp-content/uploads/2018/12/832971.jpg)
Το δικό του ιδιαίτερο μήνυμα για τον Γολγοθά τον οποίον ανεβαίνουν καθημερινά τα άτομα με αναπηρία και οι άνθρωποι οι οποίοι τα βοηθούν στις μετακινήσεις τους, στέλνει ο Θοδωρής Παπαδουλάκης.
Η νέα του ταινία, μικρού μήκους, έχει τίτλο «Ο Αδερφός μου», και δείχνει πόσο τελικά «φιλόξενες» είναι οι ελληνικές πόλεις για τα άτομα με αναπηρία. Η ταινία γυρίστηκε στα Χανιά και προβλήθηκε την Τρίτη 30 Οκτωβρίου στο Chania Film Festival.
Η υπόθεση εκτυλίσσεται παραμονή Χριστουγέννων σε πολυσύχναστο εμπορικό δρόμο…
Δεν υπάρχουν σχόλια: